جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • رشد 40 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت سال گذشته

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان:

   رشد 40 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت سال گذشته

   رشد 40 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت سال گذشته

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان کردستان گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته پرداخت تسهیلات بانکی به زوجین در کردستان نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، هیرش رضایی روز یکشنبه 21 آبان ماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: طی یک سال گذشته خوشبختانه توانسته ایم اعتبارات خوبی را در سطح ملی و استانی برای حوزه جوانان جذب کرده و کارهای خوبی را انجام دهیم.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان کردستان گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته پرداخت تسهیلات بانکی به زوجین در کردستان نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
   وی به فعالیت 23 سمن در حوزه جوانان در استان اشاره و عنوان کرد: هرچند این تعداد سمن در حوزه جوانان کم هستند اما در حال حاضر 35 سمن دیگر در صف انتظار بوده و 30 سمن هم در مراحل ثبت اعتبار نامه هستند که امیدواریم تا پایان سال رشد قابل توجهی در این بخش داشته باشیم.
   معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان به بحث مشارکت های اجتماعی سمن ها نیز اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته جزو استان های برتر در این حوزه بودیم و امسال هم هیچ مانع مالی برای ارائه و اجرای طرح‌های سمن ها وجود ندارد.
   وی بیان کرد: با همکاری اداراتی همچون جهاد دانشگاهی دوره های اشتغالزایی و کارآفرینی را برای بانوان و سمن ها برگزار کرده ایم که در این راستا 120 بانو در این دوره ها شرکت کرده اند.
   رضایی برگزاری کارگاه های توانمندسازی، کنترل آسیب های اجتماعی، ازدواج و تحکیم بنیان خانواده، جشنواره استانی ژیله مو، جشن خرمانان، افتتاح خانه جوانان در ناحیه منفصل شهری نایسر و مجتمع هنر و رسانه در بلوار شبلی سنندج و پنجمین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور را از جمله اهم فعالیت های صورت گرفته برشمرد.
   وی در ادامه سخنان خود به آمارها و شاخص های حوزه جوانان پرداخت و گفت: در سال 90 حدود 33 درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل داده اند که در سال 93 به 30 درصد رسیده و تاکنون سیر نزولی داشته است که نشان می‌دهد استان به سمت پیری جمعیت پیش می رود.
   معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان با عنوان اینکه هم اکنون 25.5 درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند، ادامه داد: براساس آخرین آمار در سال جاری، حدود 411 هزار نفر جوان بین سنین 15 تا 29 سال در استان داریم که در سال گذشته 425 هزار نفر بوده اند.
   وی جمعیت جوان استان در بخش آقایان را 215 هزار نفر و در بخش بانوان را 209 هزار نفر عنوان کرد و گفت: 301 هزار جوان در شهرها و 123 هزار نفر در روستاها زندگی می کنند.
   رضایی افزود: 27 درصد زنان جوان در روستاها و 73 درصد در شهرها هستند و 31 درصد آقایان جوان در روستاها و 69 درصد در شهرها مشغول به زندگی هستند.
   وی خاطرنشان کرد: علیرغم وجود میزان بیکاری بالا در استان، خوشبختانه کردستان در بزه های اجتماعی آمار بالایی ندارد که نیاز هست مسئولان برای اشتغال جوانان تدابیری اساسی بیندیشند زیرا در کاهش آسیب های اجتماعی هم موثر خواهد بود.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 936,987
تعداد بازدید امروز : 1,354
تعداد بازدید دیروز : 1,957
آخرین به روزرسانی : 1397/07/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.