جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • کردستان رتبه نخست را در ایجاد خانه‌های جوان دارد/ضرورت واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان

   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان:

   کردستان رتبه نخست را در ایجاد خانه‌های جوان دارد/ضرورت واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان

   کردستان رتبه نخست را در ایجاد خانه‌های جوان دارد/ضرورت واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان

   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: کردستان در زمینه ایجاد خانه‌های جوان در سطح کشور رتبه نخست را دارد.

   به گزارش خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، حامد جولایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان ظهر روز یکشنبه 21 آبان ماه در سالن شهدای گمنام استانداری در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: از تمام دستگاه‌های استان به واسطه اقداماتی که در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت انجام داده‌اند تقدیر می‌کند.
   وی خاطرنشان کرد: اینکه ما در اداره کل ورزش و جوانان استان بتوانیم به تنهایی در حوزه جوانان اقدام کنیم اصلا نخواهد توانست و نیاز به همکاری تمام بخش‌ها و دستگاه‌ها داریم.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه حتی خود وزارت ورزش و جوانان که کار خود را با 7 میلیارد تومان بودجه جوانان شروع کرد، گفت: ولی با دیدگاهی که خود آقای سلطانی‌فر به حوزه جوانان دارد، امسال در اکثر استان‌ها بالغ بر4 تا 5 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌ها به حوزه جوانان اختصاص داده شده است.
   جولایی تصریح کرد: نخستین خانه جوانان در استان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون تومان کلنگ‌زنی شده است و تا سال97 در سقز و بانه نیز امیدواریم خانه جوانان را افتتاح کنیم.
   وی با بیان اینکه در بحث خانه جوان ما جزو نخستین استان‌هایی هستیم که در مرکز استان 2تا3 خانه جوان به صورت سمن‌های فعالیت می‌کنند، گفت: حوزه معاونت جوانان ما به صورت اجاره‌ای در برخی جاهایی که ما اصلا اماکن ورزشی هم حتی نداریم چه برسد به خانه‌های جوان مانند نایسر دارند فعالیت خود را انجام می‌دهند.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اذعان کرد: حوزه جوانان واقعا به تنهایی نمی‌تواند در این راستا نقش آفرین کند و همه دستگاه‌های متولی باید در این راستا کمک‌رسان حوزه جوانان باشند.
   جولایی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها و سمن‌هایی به صورت خودجوش در این حوزه فعالیت می‌کنند، گفت: الان در سطح کشور کردستان رتبه‌های خوبی در بحث جوانان کسب کرده است.
   وی اذعان کرد: قبلا استان کردستان اصلا در حوزه جوانان جایگاهی نداشت، اما الان با سرافرازی در میان استان‌های برتر کشور قرار داریم.
   وی با بیان اینکه در این حوزه فعالیت‌های خوبی انجام شده است، گفت: در سطح استان همایش خوبی در حال برگزاری است که امیدواریم بتوانیم تا آخر سال هم همایش‌های بیشتری را برگزار کنیم.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان به برخی مشکلات در این حوزه هم گریزی زد و اظهار کرد: کمبود اعتبارات در حوزه فرهنگی است هر چند در این راستا طی سال گذشته حمایت‌های خوبی از سوی استانداری به ویژه سازمان برنامه‌ریزی از استان شد.
   به گفته جولایی، برخی از استان‌های کشور در حوزه فرهنگی اعتبار بالغ بر500 میلیون تومان دریافت می‌کنند اما اعتبارات استان ما در این زمینه 50 تا100 میلیون تومان است.
   وی خواستار اختصاص اعتباراتی در این حوزه از سوی استانداری شد و گفت: اگر این اعتبار فرهنگی به حوزه جوانان داده شود دیگر نیازی به اعتبارات سایر دستگاه‌ها و ماده 41 را نمی‌خواهیم.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: اگر سازمان ملی اعتباراتی در بخش جاری فرهنگی به معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان اختصاص بدهد می‌توانیم کارهای خوبی در سطح استان انجام دهیم.
   جولایی در ادامه خواستار واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان در استان شد و گفت: تجربه نشان داده هر پستی که به جوانان داده شود با انگیزه‌ای که در سمن هایمان سراغ داریم بهترین خروجی و عملکرد را خواهند داشت.
   وی به پایین بودن سن مدیران در دوران جنگ تحمیلی و اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: زمان جنگ سن اکثر مدیران به سی سال نمی‌رسد، اما واقعا کارهای بزرگی انجام دادند و اگر امروز نیز یک نگاه امیدوارانه به جوانان داشته میتوانند کارهای بزرگی انجام دهند.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 936,966
تعداد بازدید امروز : 1,333
تعداد بازدید دیروز : 1,957
آخرین به روزرسانی : 1397/07/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.