جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جوانان برای هر جامعه سرمایه هستند/بیشتر افتخارات کشور مربوط جوانان است

   معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان:

   جوانان برای هر جامعه سرمایه هستند/بیشتر افتخارات کشور مربوط جوانان است

   جوانان برای هر جامعه سرمایه هستند/بیشتر افتخارات کشور مربوط جوانان است

   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: جوانان را می توان به عنوان بزرگترین سرمایه‌ها در هر جامعه‌ای نام برد و اظهار کرد: جوانان کشور ما توانایی خوبی دارند و در حوزه مدیریت نیز نسبت به مدیران مسن از ریسک‌پذیری بالایی برخوردار هستند.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، علیرضا آشناگر ظهر روز یکشنبه 21 آبان ماه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان ، از جوانان به عنوان بزرگترین سرمایه‌ها در هر جامعه‌ای نام برد و اظهار کرد: جوانان کشور ما توانایی خوبی دارند و در حوزه مدیریت نیز نسبت به مدیران مسن از ریسک‌پذیری بالایی برخوردار هستند.
   وی با بیان اینکه بیشتر مدیران مسن محافظه کار هستند، گفت: توان اجرایی و انگیزه‌ای که در دوره جوانی وجود دارد با دوره میانسالی و مسن بودن قابل قیاس نیست.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: افتخاراتی که در حال حاضر در کشور در زمینه‌های مختلف داریم متعلق به جوانان و نقش‌آفرینی آنها در حوزه‌های گوناگون است.
   برداشتن محدودیت‌های قانونی در واگذاری پست‌های مدیریتی به جوانان
   آشناگر با بیان اینکه محدودیت‌ها و معذوریت‌های قانونی برای ورود جوانان به عرصه مدیریتی داریم که باید برداشته شود، افزود: یکی از این موانع ضرورت رسمی‌بودن قبل از اعطای پست‌های مدیریتی است.
   وی خاطرنشان کرد: در گزینش برای جذب افراد باید با دقت تمام عمل شود تا بتوان از ظرفیت آنها در آینده برای پست‌های مدیریتی استفاده کنیم.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با تاکید بر این نکته که باید جوانان را وارد عرصه مدیریتی کنیم، گفت: البته این مهم باید از طریق چرخه شغلی و ارتقای مناسب و متناسب با شایستگی آنها انجام شود.
   آشناگر با بیان اینکه همه باید در این راستا کمک کنیم، گفت: تشکیلات ساماندهی امور جوانان در گذشته در بحث پیگیری امورات جوانان کمی مشکل داشت، اما در طول یک سال قبل حرکت‌های خوبی آغاز کرده است.
   به گفته وی، گزارشات ارائه شده گویای اقدامات مناسب در حوزه جوانان است، اما معتقد هستم باید در گام نخست نیازسنجی صورت بگیرد.
   ضرورت انجام تحقیقات میدانی برای احصای نیازهای جوانان
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه مسائل جوانان باید احصا و براساس اولویت‌بندی متناسب با زمان حال و آینده برنامه‌ریزی انجام شود، گفت: تحقیقات میدانی برای احصای مسائل جوانان باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
   آشناگر انجام کارهای مطالعاتی محتوایی و قابل اتکا در این حوزه را ضروری دانست و اضافه کرد: یک آفتی که تحقیقات ما دارد این است که اعتبارات پژوهشی به صورت اصولی هزینه نمی‌شود.
   وی عنوان کرد: این اعتبارات بدون کار کارشناسی و بهره‌گیری از توان و تخصص اساتید به چند نفر داده می‌شود و آنها نیز با کمترین زحمت یک طرحی را که عموما کپی پیست است، ارائه می‌کنند.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با تاکید بر تشکیل هیأتی متشکل از اساتید دانشگاه و مدیران اجرایی در این راستا، گفت: در اجرای طرح‌های مطالعاتی باید قبل از هر کاری فراخوان داده شود و تحویل پروپزال طرح و دفاع باید در قالب این هیأت تشکیل شده دنبال شود.
   آشناگر گفت: این هیات باید محققانی را که اعلام آمادگی می‌کنند که طرحی را در یک زمینه ارائه کنند به چالش بکشند و به صورت کاملا علمی روند کار دنبال تا شاهد ارائه طرح‌های پژوهشی متناسب با نیاز و قابل اجرا در استان باشیم.
   وی اضافه کرد: توسعه انسانی متاسفانه در برخی شاخص‌ها متفاوت است و در کردستان نیز در این زمینه عقب‌ماندگی‌هایی داریم.
   ارتقای امید به زندگی در دولت تدبیر و امید
   وی با بیان اینکه در بحث توسعه انسانی سه شاخص میزان باسوادی، امید به زندگی و تولید ناخالص ملی در جهان مد نظر قرار گرفته است، گفت: ما در بحث امید به زندگی در طول دوره چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید رشد بسیار خوبی در کشور داشته‌ایم.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در بحث باسوادی نیز مقداری ارتقا پیدا کرده‌ایم ولی هنوز جا برای کار داریم و باید در این راستا با عزم و تلاش جدی‌تری حرکت کنیم.
   آشناگر با بیان اینکه کردستان در بحث شاخص‌های توسعه استانی جزو سه استان‌ آخر کشور است، گفت: چنین جایگاهی مطلوب نبوده و باید در این راستا اقدامات اساسی انجام شود.
   وی خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در طول چهار سال گذشته در سطح استان انجام شده که اگر نگویم، ظلم به دولت است.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان به افزایش تخصیص اعتبار به استان در دولت تدبیر و امید گریزی زد و افزود: اعتبارات تملک و دارایی حدود یک‌هزار میلیارد تومان است و این اعتبار نوید حرکت‌های بزرگی را در حوزه عمران در استان می‌دهد.
   آشناگر با بیان اینکه به واسطه عقب‌ماندگی که از گذشته در استان داریم برای رفع مشکلات باید اقدامات اساسی انجام شود، گفت: در این راستا همه باید دست به دست هم داده و تمام توان و انرژی خود را در راستای رفع مشکلات و توسعه استان در حوزه‌های مختلف به کار گیریم.
   تشکیل مشاورین جوان برای مدیران استان
   وی اضافه کرد: تشکیل مشاورین جوان برای مدیران به ویژه برای استانداری به منظور پیگیری و آشنایی با مسائل جوانان باید در استان انجام شود.
   آشناگر با بیان اینکه برخی از ما مدیران در کار خود دچار روز مرگی می‌شویم، گفت: جوانان ما حتما باید یک تریبون داشته باشند تا مشکلات و نیازهایشان را به گوش مسوولان برنامه‌ریز برسانند و اراده و ریسک‌پذیری را به مدیران تزریق ‌کنند.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان به آسیب‌ها و ظرفیت‌های فضای مجازی نیز گریزی زد و گفت: بخش قابل توجهی از اوقات جوانان ما صرف حضور در فضای مجازی می‌شود.
   به گفته وی، باید از فضاهای مجازی به عنوان یک ظرفیت در بحث آموزش و ارتقای توانایی جوانان استفاده شود، اما این مهم تا کنون مورد توجه و بهره‌برداری مناسب قرار نگرفته است.
   معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان تصریح کرد: دستگاهی در بحث تولید محتوا برای فضاهای مجازی در سطح استان نداریم این درحالی است که دشمنان ما از این ظرفیت فضاهای مجازی به ضرر جوانان ما استفاده می کنند.
   آشناگر خاطرنشان کرد: از فکر جوانان و توان آنها باید استفاده شود و تمایل جوانان را برای حضور در سیستم‌های اداری تحریک نکنیم چون واقعا ظلم به جوانان خواهد بود.
   وی در پایان موازی کاری در بین دستگاه‌ها در سطح استان را متذکر شد و گفت: اقدامات و کارهایی فرهنگی در استان ما در اکثر دستگاه‌ها به صورت موازی کاری انجام می‌شود.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 937,085
تعداد بازدید امروز : 1,452
تعداد بازدید دیروز : 1,957
آخرین به روزرسانی : 1397/07/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.