جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • 400 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به پنج طرح حوزه ورزش و جوانان پرداخت می شود

   در راستای تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی

   400 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به پنج طرح حوزه ورزش و جوانان پرداخت می شود

   400 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به پنج طرح حوزه ورزش و جوانان پرداخت می شود

   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت، در راستای تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی پنج طرح دو حوزه ورزش و جوانان با پرداخت تسهیلات 400 میلیون تومانی اشتغالزایی به تصویب رسید.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، حامد جولائی در جلسه تصویب طرح های اشتغالزایی که با حضور مدیر صندوق کارآفرینی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون پنج طرح در دو حوزه ورزش و جوانان با هدف تعامل و هم افزایی دانش، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینان به دبیرخانه ارسال شده است.
   جولائی در ادامه افزود، طرح های ارسالی با حضور مدیر صندوق کارآفرینی کردستان مورد قرار گرفت و در نهایت پنج طرح جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی به صتدوق معرفی شدند.
   وی تصریح کرد، این طرح ها در بخش های کارگاه آموزشی خیاطی دختران و زنان بی سرپرست، بوم گردی، تولید البسه و تجهیزات ورزش های زورخانه ایی و اشتغالزایی اینترنتی( سامانه اجتماعی، تجاری و گردشگری) بود که مورد بررسی قرار گرفت.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت، موضوع های مورد حمایت در بخش های صنایع دستی و گردشگری، فناوری اطلاعات و فناوری(فضای مجازی)، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و گلخانه های با مقیاس کوچک، کفش و پوشاک، صنایه خلاق( اسباب بازی، چاپ و نشر، گرافیک، طراحی محصولات، تبلیغات و بازاریابی، موسیقی و هنرهای نمایشی، معماری و گیاهان دارویی)، طرح های حوزه توسعه صنعت بسته بندی و توسعه واحد بارانداز با هدف ایجاد شبکه فروش محصولات تولیدی روستاها می باشد.
   این مقام مسئول به شرایط افراد دریافت تسهیلات اشاره کرد و گفت، شخص بومی، رعایت بازه سنی 18 تا 29 سال( به استثنای مراکز و دفاتر مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده،سمن های اشتغالزایی آسیب های اجتماعی، اعضای فعال سازمان های مردم نهاد دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان، طرح های کارآفرینی و خلاق جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی، تعاونی ها، شرکت های سهامی خاص با مدیریت جوانان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
   وی افزود، طرح های ارائه شده پائین تر از 100 میلیون تومان در کارگروه استانی تصویب خواهد شد و بالاتر از این مبلغ با تأئید وزارت ورزش و جوانان به طرح ها تسهیلات پرداخت می شود.
   حامد جولائی عنوان کرد، سقف اعتبارات در مرحله نخست 600 میلیون بوده است که تا کنون 400 میلیون آن به طرح های پیشنهادی اختصاص یافته است.
   جولائی اظهار کرد، طبق دستورالعمل و تفاهم نامه 20 درصد از کل مبلغ مرحله نخست در اختیار طرح های ملی در کشور با نظارت وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی کشور قرار می گیرد.
   مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در پایان گفت، با ابلاغ اعتبارات اختصاصی از سوی وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی با اطلاع رسانی قبلی مجددا کارآفرینان و افراد خلاق و نوآور در حوزه های مختلف مورد حمایت قرار می گیرند.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,139,574
تعداد بازدید امروز : 262
تعداد بازدید دیروز : 1,267
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.