جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • محمدمهدی تندگویان: وظیفه اول ما ایجاد اشتغال برای جوانان است

   در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان؛

   محمدمهدی تندگویان: وظیفه اول ما ایجاد اشتغال برای جوانان است

   محمدمهدی تندگویان: وظیفه اول ما ایجاد اشتغال برای جوانان است

   ظهر امروز یکشنبه 15 مهرماه چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان با حضور استاندار کردستان و معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سنندج برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان؛ در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه ه و ادارات عضو ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان برگزار شد محمدمهدی تندگویان ضمن ابراز خرسندی از اولین سفرش به این استان گفت: در یک سال گذشته که در وزارت ورزش و جوانان مشغول خدمت هستم به 19 استان سفر کردم چرا که موضوع جوانان یک دغدغه ملی است و نیاز به دیدار آنان از نزدیک دارد تا برای شناسایی و رفع مشکلات آنها بتوانیم گام های جدی برداریم.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت ستادهای ساماندهی استان ها گفت: بی توجهی نهادهای استانی به این موضوع آسیب های جدی را در حوزه جوان در پی خواهد داشت لذا اگر ما ستادهای ساماندهی امور جوانان را جدی نگیریم در عمل به گسترش معضلات اجتماعی کمک کرده ایم.
   تندگویان سپس به جمعیت جوان استان کردستان اشاره کرد و افزود: میزان اعتبارات تخصیص یافته از طرف وزارت ورزش و جوانان به استان ها به مشارکت های مدنی جوانان بستگی دارد. هدایت جوان ها به سمت تشکل گرایی کمک می کند که ما آنها را بیشتر زیر چتر حمایتی خود بگیریم.
   معاون ساماندهی وزیر گفت، تفاهم­نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح امضاء کردیم تا جوانان فعال بتوانند 6 ماه از خدمت سربازی خود را در تشکل های خود بگذرانند. به همین صورت در سایر موارد هم از طرح های مختلف استقبال کرده و اعتبار می دهیم.
   وی افزود: وظیفه و اولویت اول ما بدون شک اشتغال است. تا شغل نباشد جوان هیچ چیز ندارد و سایر حوزه ها مثل فعالیت های فرهنگی و سیاسی در اولویت های بعدی است. مورد بعدی که روی آن تمرکز کرده ایم دوره های آموزشی پیش از ازدواج است که بسیار به کاهش آمار طلاق کمک می کند و در این خصوص با همکاری خود استان ها بعضی موارد را اجباری کردیم.
   تندگویان در ادامه به مصوبات مفید ستادهای ساماندهی در بعضی استان ها در حوزه ازدواج اشاره کرد و گفت: بسیاری از طلاق ها در همان سال های اول بعد از ازدواج رخ می دهد و آموزش در این زمینه در کاهش آمار طلاق بسیار موثر است.
   تندگویان در پایان گفت: در طول سال حداقل ده جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان برای هر استان لازم است که این چهارمین جلسه امسال در کردستان است. مطلوب است نمایندگان تمام دستگاه ها در جلسات مذکور با مدیریت شخص استاندار حاضر باشند تا با هم افزایی انرژی ها را هدر ندهیم تا مشکلات جوان ها را کاهش بدهیم.
   در این نشست همچنین امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان، امیرحسین آل اسحاق مدیر کل طرح های ملی و فراگیر، سکینه سیف جمالی سرپرست دفتر نظارت و برنامه ریزی امور جوانان و سجاد سالک مدیر کل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان به ارائه آمار و گزارش های استان در حوزه جوانان پرداختند و مطالبات حضار را بررسی کردند.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,139,533
تعداد بازدید امروز : 221
تعداد بازدید دیروز : 1,267
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.