جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • محمدمهدی تندگویان: حل مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان از اهداف اصلی تشکیل ستاد ساماندهی است

   چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سقز

   محمدمهدی تندگویان: حل مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان از اهداف اصلی تشکیل ستاد ساماندهی است

   محمدمهدی تندگویان: حل مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان از اهداف اصلی تشکیل ستاد ساماندهی است

   چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سقز روز دوشنبه 16 مهرماه با حضور محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، کریمی فرماندار این شهر و حامد جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، مهندس تندگویان در این جلسه توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان به جوانان استان کردستان عنوان کرد و گفت: نسبت به سال گذشته اعتبارات کردستان در حوزه جوانان افزایش خوبی داشته است و اعتقاد داریم جوانان این استان و شهرستان پتانسیل بالایی برای حرکت رو به جلو و پیشرفت دارند .
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: جلسات ستاد ساماندهی باید با هدف حل مشکلات جوانان در حوزه های مختلف باشد و خروجی مشخصی نیز داشته باشد تا در این راستا دستگاه های دولتی نیز وظایف خود را بدانند و در انجام شرح وظایف تلاش کنند. اولویت مسئولین استان و وزارت ورزش و جوانان اشتغال زایی و کاهش آسیب های اجتماعی جوانان است و حل موانع پیشروی ازدواج جوانان است تا با به کار گیری نهاد های دولتی و وضع کردن قوانین مربوط مشکلات جوانان به حداقل برسد.
   وی با بیان این موضوع که جوانان بعضا پس از اتمام تحصیل اطلاعات کافی برای ورود به بازار کار ندارند اظهار کرد وظیفه ستاد معرفی و آشنا کردن جوانان با شیوه های کسب درآمد و اشتغال زایی از طریق کمیته های آموزشی است که در بدنه تشکلات جوانان تشکیل می شود و تسهیل امر ازدواج از طریق نهادهای مختلف دولتی است.
   تندگویان عنوان کرد، حمایت کامل از تمام استان ها برای تشکل گرایی داریم و با هماهنگی های درون استانی میشود هزینه های ایجاد تشکل در بعضی مناطق محروم و روستاها را کاهش و یا حتی رایگان کرد.
   تندگویان تاکید کرد: تا یک ماه آینده با تایید وزارت کشور تمام تشکل های سراسر کشور دارای شناسه می شوند که کمک زیادی برای برون سپاری کارها و همکاری با بخش خصوصی می کند.
   معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد درخشان دولت در پرداخت وام ازدواج گفت: از سال های گذشته حدود 1 میلیون و دویست هزار نفر در صف وام ازدواج بودند که به همه آنها تسهیلات پرداخت شد. در 6 ماه اول امسال هم از 700 هزار نفری که در نوبت تسهیلات ازدواج هستند به بیش از 570 هزار نفر وام ازدواج با مبلغ 15 میلیون تومان پرداخت شد.
   تندگویان در پایان گفت: برای ساخت خانه جوان سقز حدود 700 میلیون اعتبار در نظر گرفته شده که با پیگیری مدیر کل استان و فرمانداری این شهرستان کار آن انجام می شود.
   معاون امور ساماندهی وزارت ورزش در پایان مساله جوانان را با اهمیت خواند و از تمامی دستگاه های عضو ستاد خواست تا ساماندهی امور جوانان را با جدیت هرچه تمام تر پیگیری کنند و با بیان این موضوع که ما بر اساس طرح های اجرایی و گزارشات عملکرد و فعالیت های انجام شده اعضاء ستاد اعتبارات لازم را برای این شهر و استان در نظر خواهیم گرفت از آنها خواست تا فعلیت های خود را منسجم تر انجام دهند.
   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,139,608
تعداد بازدید امروز : 296
تعداد بازدید دیروز : 1,267
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.