جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • درخشش دوومیدانی کاران کردستانی در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

   درخشش دوومیدانی کاران کردستانی در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

   درخشش دوومیدانی کاران کردستانی در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

   تیم کردستان در رقابت های دوومیدانی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور به میزبانی سیستان و بلوچستان موفق شد با کسب هفت نشان رنگارنگ جایگاه نایب قهرمانی این رقابت ها را بدست آورد.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، رقابت های دو و میدانی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر پسر کشور از روز یکشنبه سوم شهریورماه در شهرستان زاهدان استان سیستان وبلوچستان آغاز شد و با معرفی نفرات و تیم های برتر شامگاه روز سه شنبه پنجم شهریورماه به کار خود پایان داد.

   در این دوره از رقابت‌ها ۵۰۰ دونده به نمایندگی از ۲۹ استان کشور حضور دارند و در ۲۰ ماده مختلف این رشته ورزشی به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

   تیم کردستان با 10 دونده در این رقابت ها حضور پیدا کرد و توانست با کسب هفت نشان رنگارنگ جایگاه نابیب قهرمانی این مسابقات را بدست آورد.

   در نتایج انفرادی ماده های 100 و 200 متر جویا خداپرست با ثبت زمان 11.10 و 22.85 دو نشان طلا و زانا احمدی کانی گلزار با زمان 11.25 و 23.15 به ترتیب دو نشان برنز و نقره این مواد را کسب کرد.

   همچنین در ماده پرتاب دیسک هیمن مازیار با پرتابی به طول 41.22 متر جایگاه دوم و نشان نقره را بدست آورد.

   در نتایج ماده 2000 متر با مانع مهران سیفوری با زمان 7.27.87 مقام سوم و نشان برنز را تصاحب کرد و در نتایج ماده رله امدادی تیم کردستان با ترکیب جویا خداپرست، محمدپارسا محمدی، زانا احمدی کانی گلزار و آرین بتکن توانست مقام دوم را بدست آورد.

   در نتایج تیمی، استان تهران با کسب 3 مدال طلا، 6 مدال نقره و 2 نشان برنز موفق شد عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند، تیم کردستان با کسب 7 مدال (2 مدال طلا، 3 نقره و 2 نشان برنز) به عنوان نایب قهرمانی رسید و استان سیستان و بلوچستان میزبان نیز با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و یک نشان برنز به مقام سومی دست یافت.

   اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,378,122
تعداد بازدید امروز : 311
تعداد بازدید دیروز : 1,108
آخرین به روزرسانی : 1398/06/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.