جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
    • رقابت های وزنه برداری دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سنندج پایان یافت

      با قهرمانی تیم کردستان؛

      رقابت های وزنه برداری دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سنندج پایان یافت

      رقابت های وزنه برداری دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سنندج پایان یافت

      دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش وزنه برداری بخش بانوان کشور در شهرستان سنندج با قهرمانی تیم وزنه برداری استان کردستان به پایان رسید.

      به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، رقابت های وزنه برداری دختران دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور که از روز نهم شهریور در سنندج آغاز شده بود عصر روز سه شنبه 12 شهریورماه با معرفی نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد.
      در این رقابت ها که در سالن آزادی شهرستان سنندج برگزار شد بیش از 111 وزنه بردار دختر از 27 استان کشور در اوزان ده گانه به مدت چهار روز با یکدیگر رقابت کردند.
      تیم استان کردستان که در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور جایگاه قهرمانی را کسب کرد میزبانی دومین دوره این رقابت ها را نیز برعهده داشت و با 10 وزنه بردار در این رقابت ها حضور پیدا کرد.
      در پایان مسابقات دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور و پس از چهار روز رقابت تیم استان کردستان با کسب سه مدال طلا شینا امانی با مجموع وزنه ۱۲۱ کیلوگرم دسته 55 کیلوگرم، الناز باجلانی با مجموع وزنه ۱۸۰ کیلوگرم دسته 76 کیلوگرم و کیژان مقصودی با مجموع وزنه 127 کیلوگرم دسته 81 کیلوگرم و یک نقره ژوان جوانمردی با مجموع ۸۱ کیلوگرم در دسته و دو نشان برنز روژان سورسوری با مجموع ۸۹ کیلوگرم در دسته 55 و ندا یوسفی با مجموع ۹۷ کیلوگرم دسته 59 جایگاه قهرمانی تیمی را بدست آورد.
      همچنین خراسان رضوی با دو طلا، دو نقره و یک برنز جایگاه دوم و تیم اصفهان با دو طلا و یک برنز مقام سوم را کسب کردند.
      نفرات برتر دسته های مختلف بشرح زیر است:
      دسته ۴۰ کیلوگرم:
      • رویا مرادی از اصفهان با مجموع ۶۹ کیلوگرم
      • فاطمه ملکی از لرستان با مجموع ۶۷ کیلوگرم
      • شیرین وحدانی از خراسان‌شمالی با مجموع ۴۸ کیلوگرم
      دسته ۴۵ کیلوگرم:
      • سیده‌غزل حسینی از خراسان‌رضوی با مجموع ۱۰۰ کیلوگرم
      • فاطمه حسن‌پور از خوزستان با مجموع ۸۰ کیلوگرم
      • نگار قربان‌پور از اصفهان با مجموع ۷۸ کیلوگرم
      دسته ۴۹ کیلوگرم:
      • ریحانه صیدی از آذربایجان‌شرقی با مجموع ۱۴۳ کیلوگرم
      • بیتا ذبیحیان‌ عربی از مازندران با مجموع ۱۰۹ کیلوگرم
      • شبنم صالحی از خوزستان با مجموع ۹۶ کیلوگرم
      دسته ۵۵ کیلوگرم:
      • شینا امانی از کردستان با مجموع ۱۲۱ کیلوگرم
      • عاطفه عباسی‌یساقی از خراسان‌رضوی با مجموع ۹۹ کیلوگرم
      • روژان سورسوری از کردستان با مجموع ۸۹ کیلوگرم
      دسته ۵۹ کیلوگرم:
      • سیده‌غزاله‌ حسینی از خراسان‌رضوی با مجموع ۱۱۹ کیلوگرم
      • فاطمه ‌داودی از آذربایجان‌شرقی با مجموع ۱۱۸ کیلوگرم
      • ندا یوسفی از کردستان با مجموع ۹۷ کیلوگرم
      دسته ۶۴ کیلوگرم:
      • پارمیدا محمودیان از گلستان با مجموع ۱۴۲ کیلوگرم
      • الینا بالاجاده از گلستان با مجموع ۱۰۵ کیلوگرم
      • فاطمه گراوند از خوزستان با مجموع ۹۵ کیلوگرم
      دسته ۷۱ کیلوگرم:
      • یکتا جمالی از اصفهان با مجموع ۱۶۵ کیلوگرم
      • ژوان جوانمردی از کردستان با مجموع ۸۱ کیلوگرم
      • فاطمه نظری از لرستان با مجموع ۷۵ کیلوگرم
      دسته ۷۶ کیلوگرم:
      • الناز باجلانی از کردستان با مجموع ۱۸۰ کیلوگرم
      • هانیه کرمی از کرمانشاه با مجموع ۱۳۰ کیلوگرم
      • مائده منصوری از خراسان‌رضوی با مجموع ۱۲۵ کیلوگرم
      دسته ۸۱ کیلوگرم :
      • کیژان مقصودی از کردستان با مجموع ۱۲۷ کیلوگرم
      • هستی جعفری از کرمانشاه با مجموع ۱۲۳ کیلوگرم
      • هستی محمدی از خوزستان با مجموع ۱۰۲ کیلوگرم
      دسته ۸۱+ کیلوگرم:
      • کوثر تنها از کرمانشاه با مجموع ۱۳۵ کیلوگرم
      • هلیا کیانی از خراسان‌رضوی با مجموع ۱۱۲ کیلوگرم
      • پریسا باقری از آذربایجان‌شرقی با مجموع ۱۰۱ کیلوگرم
      اخبار مرتبط
کردستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,378,121
تعداد بازدید امروز : 310
تعداد بازدید دیروز : 1,108
آخرین به روزرسانی : 1398/06/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.